Blog

Spor Hareketleri

Spor salonunda veya evde egzersiz yaparken size çok fazla yük getirmeyecek bir Spor Hareketleri rutini oluşturmak istiyorsanız, bu egzersizler mutlaka kontrol edilmelidir! Antrenman öncesi ve sonrası ihtiyacın olan tüm atıştırmalıklar, aksesuarlar ve spor salonu beslenmesine de dikkat etmenizi öneririz.

Zıplamayı Durdur: Zıplayan Jack

Jumping Jacks, nabzınızı hızlandıracak ve yağları en etkili şekilde yakacak egzersizlerden biridir. Bunu yapmak için kollarınızı alkış gibi bir araya getirirken zıplayıp bacaklarınızı omuz hizasına kadar açmalısınız. Ardından zıplayarak bacaklarınızı kapatmalı ve kollarınızı yanlarınıza koymalısınız.

Dayanabildiğin sürece: Plank

Tahta, uzun süre yapılabilen basit ama zorlu bir egzersizdir. Bunu yapmak için, kollarınız bükülmüş olarak şınav pozisyonunda durmanız gerekir. Özellikle karın kaslarını çalıştıran bu hareket metabolizmanızı da hızlandırabilir.

Bir adım önde: Lunge

Lunge dik pozisyonda başlar. Daha sonra bir bacak öne getirilir, dizden bükülürken diğer bacak geride ve düz bir şekilde bükülür. Bu hareketler defalarca tekrarlanır. hamle; Karın, sırt ve alt vücut kaslarını çalıştırdığı için en faydalı zayıflama egzersizleri arasındadır.

Yan hamle

Ev egzersiz programlarındaki popüler hareketlerden biri olan yan hamle hareketi, ayakta durma, oturma ve dik durma pozisyonlarını değiştirir. Bu pozisyonda bir bacak dizden bükülür ve diğer bacak bükülmeden yana doğru uzatılır. Bu hareket; Ön bacak, arka bacak ve kalça kaslarını çalıştırır.

Tren karın kası: dizler karın kası

Karın yağlarından şikayetçiyseniz ancak boyun, sırt ağrınız varsa veya mekik çekmekte zorlanıyorsanız, kolay bir alternatifiniz var: dizden mideye egzersiz. Bu hareket için ayakta ve dik pozisyonda dizlerinizi bükerek karnınıza doğru çekmeniz yeterlidir.

Bacaklar havada: bacak yükseltir

Alt karın bölgenizi evde sportif hareketlerle çalıştırmaya ne dersiniz? O halde birkaç set bacak kaldırma yapalım. Bu hareketi gerçekleştirmek için sırtüstü uzanmanız, bacaklarınızı bir araya getirmeniz ve her seferinde dik açılarda kaldırmanız gerekir. Hareketi birkaç set yaparak etkiyi artırabilirsiniz.

Bisiklete binme Etkisi: bisiklet krizi

Alt ve üst karın kaslarınızı senkronize bir şekilde çalıştıran bisiklet crunch hareketi için öncelikle matınızın üzerine sırtüstü uzanmanız gerekiyor. Ardından ellerinizi başınızın arkasına koyun ve dizlerinizi ve kalçalarınızı 90 derecelik açıda tutun. Diğer karın hareketleriyle birlikte bacaklarınızı 45 derece öne doğru uzatarak ve gövdenizi sabit bacağınızın dizine doğru döndürerek devam ettirdiğiniz Bicycle Crunch hareketini yaptığınızda kısa sürede düz bir karına sahip olmak hayal değil!

Şınav Olarak da Bilinir: Push Up

Vücut geliştirme programının ve ev egzersizlerinin olmazsa olmazlarından biri de şınavdır. Çünkü bu hareket çok etkilidir ve birden fazla kası kullanır. Sırtınızı, kollarınızı, göğsünüzü, karın kaslarınızı ve omuzlarınızı çalıştıran bu hareketi gerçekleştirmek için yüz üstü yere yatın. Ağırlığınızı göğsünüze verin ve ayaklarınızı birleştirin. Ardından kollarınızın gücünü kullanarak vücudunuzu yukarı kaldırın. Ne kadar çok tekrarlarsanız bu hareketi o kadar kolay ve kolay gerçekleştireceksiniz.

Eğil ve Zıpla: Squat – Squat Jump

Bacak ve kalça kaslarınız için çok etkili bir hareket ikili squat ve squat jump. Çömelmek için, başınız ve vücudunuz dik durmalı ve ardından çömelmeye devam etmelisiniz. Ağırlık topuklarda, bel doğal kıvrımında, göğüs yukarıda ve kalçalar yere paralel olmalıdır. Squat jump yapmak için squattan sonra dik pozisyona zıplayın. Evde egzersiz yapma konusunda yeniyseniz, önce squat ile başlayıp sonraki antrenmanlarınızda squat jump ile devam edebilirsiniz.

Eğlenin ve kilo verin: ip atlamak

Tüm vücudunuzu çalıştıran eğlenceli, kolay bir egzersiz önerisi arıyorsanız, ip atlamak tam size göre. Kısa sürede maksimum kalori yakmak ve vücudunuzun her yerini çalıştırmak için bir ip alıp ip atlamaya başlayabilirsiniz.

Diyetle Gitsin

Diyetle.net, Kilo vermek, Kişisel Bakım, Diyet Tarifleri ve egzersiz yapmaya başlayanlar için yardımcı bir diyet blog sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu